Mavi ve Yeşilin Büyük Aşkı Gökova

muğla gökova

Maviye her tonda doymak, yeşile kana kana bakmak, doğaya tekrar tekrar aşık olmak için mavi tura çıkılır. Bir ayağın suda, bir ayağın teknede eşsiz bir ritimle dans eden denize kaptırmak istemez mi insan kendini?

Mavi turunuz; Gökova ’da koylar arası bir gezintiyse bu mavinin her tonuna şahit olacaksınız demektir. Ağustos böceklerinin sesi dışında hiçbir şey sizi rahatsız edemeyecek demektir.  Tüm yorgunluğunuzu, kızgınlık ve kırgınlıklarınızı suya salıvermek demektir. Uyku dışındaki tüm saatleri sadece yüzmek ve yemek yemek için kullanabilirsiniz.

Tekneden duyulan yemek ziliyle birlikte, yüzmeye güzel bir mola verilir. Mürettebatın yaptığı güzel yemekleri yemek muhteşem bir şey.  Nasıl anlatılır bilemiyorum bu güzel lezzetler? Nice beş yıldızlı otellerde lüks sofralara oturdum, nice anne yemekleri yedimde ama böylesini tatmadım.  Eşsiz mavi sularda saatlerce şımarık çocuklar gibi yüzmekten midir bilmem deliler gibi acıkılır teknede, bol bol yenir birbirinden lezzetli yemekler. Gökova da yemyeşil ormanların bol oksijeni ciğerlerinizi okşar, başınızı döndürür.

Dantel gibi işlenmiş koyların en güzel özelliği birbirine çok yakın olmasıdır. Bunun anlamı az yolculuk, bol mola ve deniz keyfi yapmaktır. Çökertme, İngiliz Limanı, Langoz Limanı, Ağa Limanı, Atbükü (Karanlık Koy), Bedri Rahmi Koyu (Taşyaka), Boynuzbükü, Domuz Adası, Göbün Koyu, Hamam Koyu, Kille Bükü, Kurşunlu Koyu, Manastır Koyu (Akbük), Sarsala Koyu, Tersane Adası, Yassıca Adaları, Yavansu Koyu mutlaka rotanızda olması gereken koylar arasında yer almaktadır.

Gelelim mavi yolculuğun size kaça mal olacağına? İki şekilde mavi yolculuk yapmanız mümkün. Tek başınıza ya da çekirdek ailenizle bir tur düşünüyorsanız şirketlerin Gulet turlarına katılabilirsiniz ki bu tatil size herşey dahil tatillerin orta hallileri ile aynı bütçeye çıkar. Eğer 2-3 aile yani en az 10 kişiyseniz, yine aynı paraya sadece siz ve arkadaşlarınızın olacağı bir Guleti rahatlıkla kiralayabilirsiniz.

Mavi ile yeşilin aşkına en kısa zamanda şahit olmanız dileğiyle…

Bir önceki yazımız olan İstanbul Boğazı Her Mevsim Ayrı Güzel başlıklı makalemizde boğaz turu, İstanbul Boğazı ve istanbul gezi turları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Günübirlik Geziler e-gezi.com Adresinde

İnsanlar zamanla bulundukları ortamdan, monotonluktan sıkılırlar. Bulundukları ortamdan uzaklaşmak, farklı...

Kapat