Gümbet Tatil Yerleri

bodrum gümbet

bodrum gümbetYıl boyunca tasarladığınız tatilinizi gerçekleştirme zamanınızın geldiğini düşünüyorsunuz. Şayet siz sessiz ve tenha yerleri tercih edenlerden değilseniz ve doğal güzelliklerinin, denizin, kumun, güneşin yanı sıra hızlı, eğlenceli ve gece hayatı olan bir yeri tercih ediyorsanız Gümbet tam size göre bir yerdir.

Yerli turistlerin yanı sıra daha çok yabancı turistlerin rağbet ettiği Gümbet, eğlence ve gece yaşamı açısından son derece aktif bir durumdadır. Bu özelliği ile daha ziyade gençlerin ve orta yaş altındaki kişilerin tercihi olan Gümbet’in ağırladığı yabancı konuklar, neredeyse yerli turistlerin sayısından daha fazladır. Bu sebeple Türkçe bir tabela görmek oldukça nadirdir. Özellikle İngiliz turistler fazlalıktadır ve kendi kültürlerindeki eğlence ve gece yaşamını aynen burada da yaşama arzusu içindedirler.

Su sporları ile de farklı bir alternatif sunan Gümbet’te parasailing, su kayağı, rüzgâr sörfü ve yelken gibi su sporları yapılabilmektedir. Otellerin deniz kıyısına ve merkeze yakın mesafede bulunması, çocuklu aileler tarafından da tercih edilme nedenleri arasında yer alır. Gümbet için gençlerin ve gönlü genç olanların seçtiği tatil beldesi şeklinde bir söz söylenebilir.

Gümbet’e gidebilmek için şehirlerarası otobüs turları ya da kendi aracınızla ulaşım şekillerini seçebilirsiniz. İstanbul’dan hareket etmek isteyenler Eskihisar ve Topçular arasındaki yolu arabalı vapurla aşarak yolculuğa başlayabilir. Sonra Yalova üzerinden Bursa’nın merkezine girmeden Bandırma ve Balıkesir yolu izlenmelidir. Bu şekilde devam ettiğinizde 9 saat sonra İzmir’de olabilirsiniz. Yine İzmir’in merkezine girmeden Aydın otoban yoluna geçerseniz yol mesafenizi biraz daha kısaltmış olursunuz. Aydın ile Selçuk arasındaki otoban mutlaka kullanılmalıdır. Selçuk’taki otobandan çıktıktan sonra, Milas’a varacaksınız. Milas’ın çıkışından Bodrum tarafına yönelince rahat bir soluk alabilirsiniz. Çünkü buraya kadar bozuk ve tek şeritten oluşan yoldan gidilen Bodrum yolu, bundan sonra çift şeritli ve gidiş geliş şeklindedir. Bodrum’a geldikten sonra zaten Gümbet sadece 3 km. mesafededir…

Bir önceki yazımız olan Kapadokya Tatil Yerleri başlıklı makalemizde kapadokya gezi notları, kapadokya gezi rehberi ve kapadokya gezi yazıları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

YILMAZ BUYUKERSEN BALMUMU HEYKELLERI MUZESI ACILDI
Balmumu Heykeller Müzesi Nerede?

Birer sanat harikası olan balmumu heykeller, ünlü sanatçılar ve tarihi...

Kapat