Avrupa Yakası Piknik Yerleri

avrupa yakası piknik yerleri

İstanbul Avrupa yakası piknik alanları ve piknik yerleri hakkında detaylı bir şekilde İstanbul Avrupa yakası piknik alanları kategorisinde inceleyebilirsiniz. Özellikle İstanbul Avrupa yakası piknik mesire alanları ve yerleri hakkında açıklayıcı bilgileri inceleyebilirsiniz.

Yaz geldi havalar ısındı artık yeşil ve mavinin buluştuğu noktaları bulmak gerekli, İstanbul Avrupa yakasındaki piknik alanları basit ulaşımı ve İstanbul içinde doğa ve güneş olarak Avrupa yakası piknik alanları sizi bekliyor.

Avrupa yakasında piknik alanları ve mesire yerleri seçimi yaparken, wc olan, su sıkıntısı olmayan ve özellikle gece İstanbul Avrupa yakası piknik alanında kalacaksanız muhakkak elektrik olan bir piknik yerini seçmelisiniz.

İstanbul Avrupa Yakası Piknik Yerleri ve Mesire Yerleri

  • Ayvat Bendi Mesire Yeri

İstanbul Avrupa yakası piknik yeri ve alanları ndan olan Ayvat bendi mesire ve piknik alanı Tabiat ve fotoğraf meraklarının yeri olabilecek pozisyondadır. Ayvat piknik alanı İstanbul Avrupa yakası piknik alanlarındandır.

  • Aziz paşa piknik alanı mesire yeri

Levent-Kâğıthane-Maslak gibi yerlerde oturuyorsanız size en yakın İstanbul Avrupa yakası piknik alanı aziz paşa piknik yeri ve alanıdır. Aziz paşa piknik alanı Avrupa yakasında hasdala yakındır.

  • Bahçeköy Fidanlığı Piknik alanı mesire yeri

1944 yılından beri fidan üretimi olarak Çevre ve Orman Bakanlığı piknik alanıdır. Piknik yaparken Fidan almak isterseniz doğru adres Avrupa yakası Bahçeköy piknik alanı

  • Belgrad Ormanları Mesire ve piknik yerleri

Osmanlı İmparatorluğu zamanından bugüne kadar geçen sürede kim bilir kimleri ağırladı Belgrad Ormanları ve Bentleri. Bisiklet yolu, yürüyüş parkurları, patikalar vb. birçok aktiviteyi bir arada bulabilirsiniz. İstanbul Avrupa yakası piknik alanları olan Belgrad Mesire yeri ailecek güzel bir vakit geçirebileceğiniz bir seçenek.

  • Binbaşı Mesire ve piknik alanı

İstanbul Avrupa yakası piknik alanlarından olan Binbaşı Mesire yeri Kemerburgaz ya da Belgrad Ormanları içinden basit bir şekilde gidebileceğiniz zengin bitki örtüsü ve yeşili ile Avrupa yakası piknik alanları arasında tercih sebebidir. Binbaşı piknik ve mesire yeri tam size göre ailecek zaman geçirilebilecek yerlerden bir tanesidir.

Ulaşım: Kemerburgaz ile Bahçeköy’ü birbirine bağlayan yol üzerindedir.

  • Fatih Ormanı piknik ve mesire yeri

Osmanlı tarihi yeşillik, gür ağaçlar, patika yollar vb. birçok seçenek ve aktivite için İstanbul Avrupa yakası piknik alanları içinde bulunan Fatih ormanı tam size göre çoluk çocuk herkesin nefes alabileceği ve yeşilliği eşsiz rengi !

Ulaşım: Maslak Büyükdere Cd-Sarıyer Yolu üzerindeki Bahçeköy tabelası takip edilir.3 km den sonra sol taraftadır.Alt girişi ise,Şişli-Ayazağa yönündedir.

  • Fatih Çeşmesi piknik ve mesire yeri

Giriş kısmında bulunan çeşme yıllardan beri halkın hizmetindedir. 250 Dönümlük saha, Kuş cıvıltılar, her renk tonunu bulabilceğiniz doğa ile iç içe olabileceğiniz bir piknik alanı. İstanbulun stresli temposundan ayrılarak rahat bir nefes alabilirsiniz. İstanbul Avrupa yakası piknik alanları içinde olan Fatih çeşmesi mesire ve piknik yeri ailecek güzel bir piknik yapılacak alandır.

Ulaşım: Kemerburgaz içinden sağa Belgrad Ormanları yönüne 6 kilometre boyunca gidilir. Binbaşı çeşmesinin hemen ardından yolun sol tarafındandır.

  • Fatih Çocuk Ormanı

Tabiat, eşsiz yeşillik doğa yürüyüşü patika yolları ile ailecek bir Pazar günü yeşillikler arasında geçirilebilecek bir zaman için doğru adres Fatih çocuk ormanı İstanbul Avrupa yakası piknik alanı olan Fatih çocuk ormanı İstanbul yakın olması nedeni ile piknik yerleri arasında tercih edilmektedir.

  • Gazi Mahallesi Piknik ve Mesire alanı

Kağıthane veya Gaziosmanpaşa da oturuyorsanız Pazar gününüzü Gazi mahallesi piknik alanında değerlendirebilirsiniz. 785 Dönüm üzerine kurulan tabiat harikası gazi mahallesi piknik alanı İstanbul piknik yerleri arasında bulunan gün batımı eşsiz bir piknik yeridir.

Ulaşım: Şehir içinde kalması sebebiyle ulaşımı son derece kolaydır. Gaziosmanpaşa’dan devamla Gazi Mahallesi içinden gidebileceğiniz gibi Kâğıthane-Alibeyköy üzerinden de ulaşabilirsiniz.

  • Göktürk Fidanlığı

328 Dönümlük saha üzerinde kurulu olan piknik yeri 1969 yılından beri fidanlık olarak kullanılmaktadır. Farklı ağaç çeşitleri ve kuş sesleri ile binlerce fide arasında piknik yapabilir. Ailece güzel bir gün geçirebilirsiniz. İstanbul Avrupa yakası piknik yeri olan Göktürk Fidanlığı Kemerburgaz’a yakın olması tercih nedeni olabilir.

Ulaşım: Kemerburgaz-Göktürk yoluyla çok rahat bir ulaşımı vardır. Göktürk’deki alışveriş merkezinin hemen karşısındadır.

  • Göktürk Göleti Mesire Yeri

İstanbul Avrupa yakasında Göktürk merkeze yakın olan Göktürk Göleti piknik alanları ile 560 dönümlük bir alana sahiptir. Fotoğraf makinası almadan Göktürk e gelmeyin, martıların mavi ile buluşmasını ölümsüzleştirin. İstanbul Avrupa yakası piknik yerleri arasında olan Göktürk Göleti ulaşım olarak basit ve bulunabilir bir noktadadır.

Ulaşım: Hasdal-Kemerburgaz yoluyla ulaşılan Göktürk merkezine çok yakın olup, İhsaniye yolunun hemen başlangıcında sağ taraftadır.

 • Irmak Mesire ve piknik alanı

Tahta masalar ve düzgün piknik alanları ile tam size göre. Neşet Suyu’ndan başlayan koşu parkuru ile yeşillik ve tabiat. Patika yollarda yürüyerek ormanın derinliklerine ilerleyebilirsiniz. Kalabalık gruplar ile tercih edilmesi gereken İstanbul Avrupa yakası piknik alanıdır.

Ulaşım: Maslak-Bahçeköy girişindeki işaretle sola dönülür. 4 kilometrelik yolun sağında tabelasıyla sizi karşılar. Kemerburgaz istikametinden ise, sağa girilip Binbaşı ve Fatih Çeşmesi’nden sonra ulaşılır.

 • Kurt Kemeri Mesire ve piknik alanı

İstanbul Avrupa yakası piknik yerleri arasında olan Kurt kemeri piknik yeri Osmanlı İmparatorluğu’nun zamanlarından kalan nadide bir mesire yeridir.  Yeşillik ve tabiat eşsiz manzara. Yaban havyalarının ve özellikle geyik üretme sahası olmasında dolayı bir geyik ile karşılaşma olasılığınız çok fazladır J

Ulaşım: Belgrad Ormanlan’nın Bahçeköy girişinden sonra gelen Neşet Suyu ve Fatih Rıfkı Atay mesire yerlerini takiben gidilir. Yaban Hayvanları Üretme Sahası bitişiğindedir.

 • Kömürcü bendi Mesire ve piknik alanı

İstanbul Avrupa yakası piknik yeri olan Kömürcü Bendi piknik alanı ve mesire yeri Bahçeköy girişine yakın olmasından dolayı Avrupa yakası piknik yerleri ve alanları arasında tercih edilen piknik alanıdır. Yüksek ağaçlar, bulutlara değecek gibi gözükse de yeşillikle beraber eşsiz bir görüntüye sahiptir.

Ulaşım: Belgrad Ormanlan’nın Bahçeköy girişinden sonra gelen Neşet Suyu ve Falih Rıfkı Atay mesire yerlerini takiben gidilir. Yaban Hayvanları Üretme Sahası bitişiğindedir.

 • Kirazlı bent Mesire ve piknik alanı

Toprak ve patika yollar, tabiat harikası piknik alanlarından birisidir. 2. Mahmut’un 1818′de Kirazlı Deresi üzerine inşa ettiği bu güzel bendin yüksekliği 11.25, tepe genişliği ise 59.45 metredir, işletmeye kapalı olduğu için büfe hizmetleri verilemiyor olsa da özellikle yöresel derneklerin sıkça tercih ettiği bir alandır.

Ulaşım: Bahçeköy’ün içinden sola dönüp Kemerburgaz’a giden yolu üzerinde, Irmak Mesire Yeri’yle karşı karşıyadır.

 • Marmaracık Mesire ve piknik yeri

Balık tutmak, doğa ile baş başa kalmak tercihleriniz arasında ise Marmaracık tam size göre Avrupa yakası piknik alanları arasında olan Marmaracık ahşap evler, kır kahvesi vb. sosyal aktivitelerin yapılabileceği eşsiz doğa harikası ve piknik alanıdır. İstanbul Avrupa yakası piknik yeri olarak tercih edebilirsiniz.

Ulaşım: Sarıyer üzerinden ulaşılan Rumeli Kavağı’ndan sol tarafa dönüp, sahili takip eden yolun sonundadır.

 • Mehmet Akif Ersoy Mesire ve piknik alanı

Mehmet Akif Ersoy ismi ile kurulan piknik ve mesire yeri İstanbul’da yoğun iş temposundan uzaklaşabileceğiniz eşsiz doğa harikası bir yere sahiptir. Şık ve özel restoranlar oturma alanları,  mini futbol sahası gibi aktivite yerleri ile İstanbul Avrupa yakası piknik alanları arasında tercih edilmektedir.

Ulaşım: Herhangi bir Maslak’tan 10,Sarıyer’den ise 7 dakikada rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bahçeköy’ün içinden Sarıyer’e inen Çayır başı Caddesi üzerindedir. Tam Karşısında İETT durağı bulunmaktadır.

 • Çatalca Maraşal Fevzi Çakmak Mesire yeri
 • Çilingoz Mesire ve piknik yeri
 • İmrahor piknik alanı ve mesire yeri
 • İnceğiz Piknik Mesire yeri
 • Şamlar Mesire ve Piknik alanı

Bir önceki yazımız olan Çanakkale Tarihi Yerleri başlıklı makalemizde çanakkale aynalı çarşı, çanakkale çimenlik kalesi ve çanakkale deniz müzesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Halil diyor ki:

  Oldukça başarılı bir blog sitesi. Özellikle bilgilendirme müthiş. Başarılar…

Yorum Yaz

istanbul-en-iyi-lunapark
İstanbul’un Eğlence Merkezi Vialand

Bir yer düşünün çocuklar gibi eğlenebildiğiniz. Hemen hepinizin aklına tabi...

Kapat